Περιγραφή προϊόντων
12V 200AH BATTERIES PACK
200ah Υψηλή χωρητικότητα και σχεδιασμός πρισματικών κυττάρων
Γενναιόδωρη αποθήκευση ενέργειας: Η χωρητικότητα 200AH (σε 12V, 24V ή 48V) παρέχει σημαντική παραδείγματα ενέργειας, ένα πακέτο 12V 200AH αποθηκεύει 2,4kWh, αρκετά για να τρέξει ένα ψυγείο 100W για 24 ώρες, 50W LED φώτα για 48 ώρες ή ένα μετατροπέα 500W για ~ 4,8 ώρες. Επιλογές υψηλότερης τάσης (24V/48V) Αύξηση της εξόδου ενέργειας (π.χ. 48V 200AH=9.6 kWh), κατάλληλες για μεγαλύτερα σπίτια ή εμπορική χρήση.
Πλεονέκτημα πρισματικών κυττάρων: Χρησιμοποιεί επίπεδη, ορθογώνια πρισματικά κύτταρα (έναντι κυλινδρικών κυττάρων), τα οποία προσφέρουν:
Υψηλότερη ενεργειακή πυκνότητα: Περισσότερη χωρητικότητα ανά μονάδα όγκου, χώρος εξοικονόμησης σε εγκαταστάσεις (π.χ. 48V 200AH πακέτο ταιριάζει σε ένα περίβλημα 600mm × 400mm × 250mm).
Καλύτερη διάχυση θερμότητας: Η μεγαλύτερη επιφάνεια επιτρέπει την αποτελεσματική ψύξη, αποτρέποντας την υπερθέρμανση κατά τη διάρκεια υψηλών ρυθμών εκφόρτισης (κρίσιμη για την τροφοδοσία βαρέων φορτίων όπως τα κλιματιστικά).
Ομοιόμορφη απόδοση: Τα κύτταρα είναι σφιχτά συσκευασμένα και ισορροπημένα, εξασφαλίζοντας σταθερή παροχή ενέργειας σε ολόκληρο το πακέτο.
Χημεία LifePo4 για μακροζωία και ασφάλεια
Εκτεταμένη διάρκεια ζωής: Υποστηρίζει 3.000-5.000 κύκλους βαθιάς φόρτισης (σε βάθος εκφόρτισης 80%), η εξάλειψη των μπαταριών μολύβδου-οξέων (300-500 κύκλων) κατά 6-10x. Αυτό μεταφράζεται σε διάρκεια ζωής 10-15 ετών με τακτική χρήση, μειώνοντας σημαντικά το κόστος αντικατάστασης.
Έμφυτη ασφάλεια: Η χημεία LIFEPO4 είναι μη τοξική και θερμικά σταθερή, χωρίς κίνδυνο θερμικής δραπέτης ή τοξικού αερίου (σε αντίθεση με το ιόν λιθίου ή το μολύβι-οξέος). Αντέχει την υπερφόρτιση, τα βραχυκύκλωμα και τις ακραίες θερμοκρασίες (-20 βαθμούς έως 60 βαθμούς), καθιστώντας την ασφαλή για εσωτερική ή εξωτερική εγκατάσταση.
Χαμηλή εκφόρτωση: Χάνει μόνο το 2-3% της χρέωσης ανά μήνα (VS . 10-15% για το μολύβι-οξέος), διατηρώντας την αποθηκευμένη ενέργεια για παρατεταμένες περιόδους-ιδανική για εποχική χρήση (π.χ. σπίτια διακοπών) ή συστήματα δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας.
Προηγμένη συμβατότητα BMS & ηλιακής
Ενσωματωμένο σύστημα διαχείρισης μπαταριών (BMS): Εξασφαλίζει την ασφαλή λειτουργία με παρακολούθηση:
Εξισορρόπηση κυττάρων (αποτρέπει την υπερφόρτιση/εκφόρτιση μεμονωμένων κυττάρων).
Υπεραγγύηση, υπερεκμετάλλευση και προστασία υποτιμώματος.
Ρύθμιση θερμοκρασίας (κλείνει σε ακραία θερμότητα/κρύο για να αποφευχθεί η βλάβη).
Απρόσκοπτη ηλιακή ολοκλήρωση: Λειτουργεί με τους ελεγκτές φορτίου MPPT για τη βελτιστοποίηση της απορρόφησης της ηλιακής ενέργειας, την αποθήκευση πλεονασματικής ισχύος ημέρας για βραδινές ή συννεφιασμένες ημέρες. Συμβατό με ηλιακά συστήματα 12V, 24V ή 48V, καθιστώντας το ευέλικτο τόσο για οικιστικές όσο και για εμπορικές ρυθμίσεις.
Γρήγορη φόρτιση: Αποδέχεται υψηλά ρεύματα φόρτισης (π.χ. 40Α για πακέτο 48V 200AH), μειώνοντας το χρόνο φόρτισης από ηλιακούς συλλέκτες ή αντίγραφα ασφαλείας του δικτύου.
Παράμετρος προϊόντων
| Ονομαστική τάση | 12V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 200ah |
| Ενέργεια | 2400WH |
| Εσωτερική αντίσταση (AC) | Λιγότερο από ή ίσο με 20mΩ |
| Ζωή με κύκλο | >2000 κύκλοι @ 1c 100% DOD |
| ΜΗΝΙΑ ΑΥΤΟΚΛΗΡΩ | <3% |
| Αποδοτικότητα της χρέωσης | 100% @0.5C |
| Ρεύμα χρέωσης | 60A |
| Μέγιστο. Ρεύμα χρέωσης | 120A |
| Τάση αποκοπής φόρτισης | 15.6±0.2V |
| Συνεχής ρεύμα | 100A |
| Ρεύμα max.pulse | 120A(<3s) |
| Τάση αποκοπής εκκένωσης | 8V |
| Θερμοκρασία φόρτισης | 0 βαθμός έως 55 βαθμοί (32f έως 131f) @60 ± 25% σχετική υγρασία |
| Κλάση IP | IP65 |

Χαρακτηριστικά προϊόντων
Εφαρμογή παρακολούθησης μπαταρίας σε πραγματικό χρόνο
Η μπαταρία LifePO4 μπορεί να είναι εξοπλισμένη με ένα προαιρετικό σύστημα παρακολούθησης της μπαταρίας, το οποίο μπορεί να εμφανίσει την κατάσταση σε πραγματικό χρόνο της μπαταρίας στο κινητό σας τηλέφωνο, συμπεριλαμβανομένης της υγείας της μπαταρίας, της αποδοτικότητας των κυττάρων της μπαταρίας και της εσωτερικής θερμοκρασίας περιβάλλοντος λειτουργίας της μπαταρίας.
Λεπτομέρειες εμφάνισης μπαταρίας
Η διασύνδεση του κελύφους της μπαταρίας LFP χρησιμοποιεί αυλακώσεις βιδών από υψηλής ποιότητας αγώγιμα υλικά.

























Πώς συμβάλλουν οι ηλιακοί συλλέκτες στην περιβαλλοντική βιωσιμότητα;
Οι ηλιακοί συλλέκτες μειώνουν την εξάρτηση από τα ορυκτά καύσιμα, τις χαμηλότερες εκπομπές αερίων του θερμοκηπίου και τη μείωση των συνολικών περιβαλλοντικών επιπτώσεων.
Ποιο είναι το αποτύπωμα άνθρακα των ηλιακών συλλεκτών κατασκευής;
Ενώ υπάρχει ένα αποτύπωμα άνθρακα που σχετίζεται με την κατασκευή, είναι σημαντικά χαμηλότερο σε σύγκριση με την παραγωγή ενέργειας ορυκτών καυσίμων κατά τον κύκλο ζωής των πάνελ.
Είναι ανακυκλώσιμα ηλιακά πάνελ;
Ναι, οι ηλιακοί συλλέκτες είναι ανακυκλώσιμοι και πολλά εξαρτήματα μπορούν να ανακτηθούν και να επαναχρησιμοποιηθούν.
Πόσο μπορούν οι ηλιακοί συλλέκτες να μειώσουν το αποτύπωμα άνθρακα του σπιτιού μου;
Οι ηλιακοί συλλέκτες μπορούν να μειώσουν σημαντικά το αποτύπωμα άνθρακα σας δημιουργώντας καθαρή, ανανεώσιμη ενέργεια.
Τα ηλιακά πάνελ απαιτούν πολύ νερό για να διατηρηθούν;
Οι ηλιακοί συλλέκτες απαιτούν ελάχιστο νερό για συντήρηση, κυρίως για καθαρισμό.
Δημοφιλείς Ετικέτες: 200AH Lithium Prismatic Battery Pack, China 200AH Lithium Prismatic Battery Pack Manufacturers, Προμηθευτές
















