Τύπος rack Υψηλή τάση 51.2V 280AH Σύστημα μπαταρίας λιθίου
Σύστημα διαχείρισης προηγμένου μπαταρίας
Ένα ενσωματωμένο σύστημα διαχείρισης μπαταριών (BMS) παρακολουθεί συνεχώς και ελέγχει κάθε μεμονωμένο κελί εντός των μονάδων μπαταρίας 280AH . Το BMS παρέχει δεδομένα σε πραγματικό χρόνο σχετικά με την τάση, το ρεύμα, τη θερμοκρασία και την κατάσταση φόρτισης, ενώ εφαρμόζουν προστατευτικά μέτρα έναντι υπερβολικής επιβάρυνσης. Κύτταρα μπαταρίας λιθίου .
Ευέλικτες επιλογές τάσης
Το σύστημα υποστηρίζει 12 διακριτές διαμορφώσεις τάσης που κυμαίνονται από 51 . 2V έως 716 . 8V (συμπεριλαμβανομένων 153.6V, 204.8V, 256V, 307.2V, 358.4V, 409.6V, 460.8V, 512V, 563.2V, 614.4V, 665.65. παρέχοντας εξαιρετική συμβατότητα με διάφορους μετατροπείς και συστήματα ισχύος. Αυτό το εύρος ευρείας τάσης επιτρέπει τη βέλτιστη σχεδίαση του συστήματος είτε για μικρές εμπορικές εγκαταστάσεις είτε για βιομηχανικές εφαρμογές μεγάλης κλίμακας, εξαλείφοντας την ανάγκη για πρόσθετο εξοπλισμό μετατροπής τάσης στις περισσότερες περιπτώσεις.
Κύτταρα υψηλής χωρητικότητας 280ah
Στο επίκεντρο του συστήματος υπάρχουν κύτταρα φωσφορικού σιδερένιου λιθίου Premium 280Ah που παρέχουν εξαιρετική ικανότητα αποθήκευσης ενέργειας, διατηρώντας παράλληλα εξαιρετική ζωή κύκλου . Αυτά τα κύτταρα υποστηρίζουν συνήθως 6,} {}15-20 years life excore με τις περισσότερες εφαρμογές {}}}}} Θερμική και χημική σταθερότητα σε σύγκριση με άλλες παραλλαγές ιόντων λιθίου .
Καθαρίστε τους οπτικούς δείκτες
Το rack διαθέτει προεξέχουσα επισήμανση των επιλογών τάσης και των προδιαγραφών χωρητικότητας για εύκολη ταυτοποίηση κατά την εγκατάσταση και τη συντήρηση . χρωματική καλωδίωση (με κίτρινα και πράσινα καλώδια σύνδεσης) απλοποιεί τη διαδικασία εγκατάστασης και βοηθά στην πρόληψη των σφαλμάτων σύνδεσης {}} Τα έντονα κόκκινα θετικά και τα αρνητικά τερματικά είναι σαφώς επισημασμένα για ασφαλή σύνδεση

Ασφάλεια
Υιοθετήστε το LifePO4 μπαταρία και μετατόπιση από BMS
Συμπαγές μέγεθος και εύκολη εγκατάσταση
Βοήθεια σχεδιασμού μονάδων για γρήγορη εγκατάσταση
Αρμονία
Συμβατό με τους περισσότερους μετατροπείς μάρκας
Βέλτιστο κόστος ηλεκτρικής ενέργειας
Η διάρκεια ζωής του κύκλου και η ανώτερη απόδοση
Εύκολο στην κλιμάκωση
Να είναι εφικτό να είσαι παράλληλος
Ευρείες εφαρμογές
Αυτο-χρήση, κορυφαίο ξύρισμα, ups, backup, ess,
Hess, Bess, Bank, νοσοκομείο, σχολείο, σταθμός βάσης





Περιγραφή προϊόντος
|
ΜΟΝΤΕΛΟ |
Mecc 153.6-280 ah |
Mecc 204.8-280 ah |
Mecc 256.0-280 ah |
Mecc 307.2-280 ah |
Mecc 358.4-280 ah |
Mecc 409.6-280 ah |
|
Τύπος μπαταρίας |
LifePo4 (LFP) |
|||||
|
Μονάδα μπαταρίας |
51.2V 280ah |
|||||
|
Αριθμός μονάδων |
3pcs |
4pcs |
5pcs |
6pcs |
7pcs |
8pcs |
|
Ονομαστική τάση (v) |
153.6V |
204.8V |
256.0V |
307.2V |
358.4V |
409.6V |
|
Ονομαστική χωρητικότητα (kWh) |
43KWH |
57.3kwh |
71.6kwh |
86.01 kWh |
100.3kwh |
114.6kwh |
|
Διάσταση (mm) |
575*800*1250 |
575*800*1530 |
575*800*1800 |
1080*800*1250 |
1080*800*1250 |
1080*800*1530 |
|
Βάρος (kg) |
396 |
530 |
665 |
795 |
930 |
1060 |
|
Τάση λειτουργίας |
134-172.8V |
179-230.4V |
224-288V |
268-345.6V |
313.6-403.2V |
358-460.8V |
|
Ρεύμα μέγιστης φόρτισης/εκφόρτισης |
200Α (μέγιστο); 100Α (συνιστάται) |
|||||
|
Επαναφόρτωση φόρτισης/ |
200Α (μέγιστο); 100Α (συνιστάται) |
|||||
|
Ζωή με κύκλο |
>6000. 25 βαθμός |
|||||
|
ΒΜΣ |
||||||
|
BMS Παρακολούθηση PRM |
SOC, τάση συστήματος, ρεύμα, τάση κυττάρων, θερμοκρασία κυττάρων, θερμοκρασία μονάδας |
|||||
|
Ανακοίνωση |
Can/rs -485/wifi |
|||||
|
ΓΕΝΙΚΟΣ |
||||||
|
Εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας |
-10 βαθμός -50 βαθμός |
|||||
|
Μεταφορά ή αποθήκευση |
-20 βαθμός -60 βαθμός |
|||||
|
Υγρότητα |
15% - 85% (χωρίς συμπύκνωση) |
|||||
|
Εγκατάσταση |
Εγκατάσταση δαπέδου |
|||||

Υπόθεση έργου




Η εταιρεία μας


Εργοστασιακή οθόνη




Πιστοποιήσεις

Συχνές ερωτήσεις
Ποια είναι η σημασία των κίτρινων και πράσινων συνδετήρων ορατών στο σχεδιασμό του συστήματος;
Οι σύνδεσμοι με χρωματική κωδικοποίηση εξυπηρετούν σημαντικούς λειτουργικούς σκοπούς: οι κίτρινες συνδετήρες υποδεικνύουν τυπικά συνδέσεις επικοινωνίας μεταξύ των διαμερισμάτων και μονοπάτια κατανομής ισχύος μεταξύ των μονάδων μπαταρίας, ενώ οι πράσινες ακροδέκτες συχνά υποδηλώνουν τις θύρες παρακολούθησης για το σύστημα διαχείρισης μπαταρίας (BMS). Εφαρμογές υψηλής ισχύος .
Πώς αυτό το σύστημα αποθήκευσης ενέργειας βοηθά τις επιχειρήσεις να βελτιστοποιήσουν το ενεργειακό τους κόστος;
Το σύστημα παρέχει σημαντική εξοικονόμηση κόστους μέσω της προηγμένης διαχείρισης χρέωσης ζήτησης και των ευφυών δυνατοτήτων μετατόπισης αιχμής . με την αποθήκευση ενέργειας κατά τη διάρκεια των περιόδων εκτός αιχμής, όταν τα ποσοστά ηλεκτρικού ρεύματος είναι χαμηλότερες και στρατηγικές εκφόρτιση κατά τη διάρκεια των ωρών ζήτησης αιχμής, όταν οι επιχειρήσεις μπορούν να μειώσουν δραματικά τα συνολικά ενεργειακά έξοδα τους {} λογαριασμοί .
Είναι αυτό το σύστημα μπαταριών κατάλληλο για ενσωμάτωση με ανανεώσιμες πηγές ενέργειας όπως ηλιακή ή άνεμος;
Το σύστημα υπερέχει στην ενσωμάτωση των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας με την ετοιμότητα του μικρο-πλέγματος και τη συμβατότητα V2G (οχήματος προς το πλέγμα) . μπορεί να συγχρονιστεί ομαλά με ηλιακές φωτοβολταϊκές συστοιχίες ή ανεμογεννήτριες. (51 . 2V -716.8 v) επιτρέπει την άμεση σύνδεση σε διάφορα συστήματα ανανεώσιμων πηγών ενέργειας χωρίς να απαιτείται πρόσθετος εξοπλισμός μετατροπής ισχύος σε πολλές περιπτώσεις, μεγιστοποιώντας έτσι τη συνολική απόδοση του συστήματος.
Δημοφιλείς Ετικέτες: Σύστημα αποθήκευσης ενέργειας υψηλής τάσης μπαταρίας, κατασκευαστές συστήματος αποθήκευσης ενέργειας υψηλής τάσης, προμηθευτές υψηλής τάσης, προμηθευτές
















