Περιγραφή προϊόντων
Το βιομηχανικό ντουλάπι αποθήκευσης ενέργειας 125KW 241KWH Όλα σε Ένα υψηλής τάσης
Ισχύς 125 kW & χωρητικότητα 241 kWh για βαριά-σενάρια
Εξοπλισμένο με έναν αμφίδρομο μετατροπέα 125 kW και μια συστοιχία μπαταριών LiFePO4 241 kWh, το σύστημα παρέχει ισχυρή ισχύ εξόδου και τεράστια αποθήκευση ενέργειας για να καλύψει τις βαριές-βιομηχανικές και μεγάλες εμπορικές απαιτήσεις: παρέχει συνεχή ισχύ 125 kW (250 kW αιχμής για 15 δευτερόλεπτα, βιομηχανικό φορτίο, όπως βιομηχανικές γραμμές) μεγάλης κλίμακας-συστήματα HVAC και εμπορικές μονάδες ψύξης. Η μεγάλη χωρητικότητα 241 kWh επιτρέπει 1,93 ώρες λειτουργίας πλήρους-φορτίου (125 kW × 1,93 ώρα) ή 6–8 ώρες μερικής{17}}λειτουργίας φορτίου (30–40 kW × 6–8 ώρες), καθιστώντας την κατάλληλη για βασικά σενάρια, όπως βαθύ ξύρισμα αιχμής, κατανάλωση ενέργειας με δυνατότητα αιχμής 4-0% απορρόφηση περικοπής (αποθήκευση περίσσειας ηλιακής/αιολικής ενέργειας που διαφορετικά θα περιοριζόταν) και εφεδρικής ισχύος μακράς διάρκειας (υποστήριξη κρίσιμων φορτίων κατά τη διάρκεια εκτεταμένων διακοπών στο δίκτυο). Η χημεία της μπαταρίας LiFePO4 εξασφαλίζει ανώτερη ανθεκτικότητα-3000–6000 βαθιές κύκλους στο 80% βάθος εκφόρτισης (DoD), διατηρώντας μεγαλύτερη ή ίση με 80% χωρητικότητα μετά από 10–15 χρόνια λειτουργίας, η οποία είναι 4–6 φορές μεγαλύτερη από τον παραδοσιακό μόλυβδο-25 φορές περισσότερο από το batter οξέος. ανθεκτικές σε κύκλο-από τις συμβατικές μπαταρίες ιόντων λιθίου.
Υψηλή-Μετατροπή και έξυπνη διαχείριση πολλαπλών{1}}σεναρίων
Το σύστημα επιτυγχάνει-κορυφαία απόδοση χρήσης ενέργειας στον κλάδο μέσω προηγμένου υλικού και προσαρμοστικής λογικής ελέγχου: ο αμφίδρομος μετατροπέας 125 kW διαθέτει 96,5–98,5% απόδοση μετατροπής AC-DC/DC-AC, ελαχιστοποιώντας την απώλεια ενέργειας κατά τη φόρτιση, την εκκένωση ή τη φόρτιση πλέγμα). Το ενσωματωμένο-έξυπνο EMS υποστηρίζει μια πλήρη γκάμα τρόπων λειτουργίας προσαρμοσμένων σε μεσαίες-έως-αναγκές χρηστών, με αλγόριθμους βελτιστοποίησης βάσει τεχνητής νοημοσύνης-για προσαρμογή σε πραγματικές αλλαγές στην αγορά ενέργειας και στο φορτίο του χρόνου:
Ενσωμάτωση Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας: Απορροφά την υπερβολική ηλιακή/αιολική ενέργεια για να μειώσει την περικοπή και απελευθερώνει την αποθηκευμένη ενέργεια κατά τη διάρκεια περιόδων χαμηλής απόδοσης ανανεώσιμων πηγών ενέργειας, αυξάνοντας το ποσοστό κατανάλωσης ενέργειας από ανανεώσιμες πηγές κατά 40–50% για έργα κλίμακας- κοινής χρήσης.
Peak Shaving & Load Shifting: Αυτόματη φόρτιση κατά τις ώρες αιχμής-απενεργοποίησης του δικτύου (χαμηλές τιμές ηλεκτρικής ενέργειας) και εκφορτίσεων κατά τις ώρες αιχμής (υψηλές τιμές), βοηθώντας μεγάλα εργοστάσια, εμπορικά κέντρα και βιομηχανικά πάρκα να μειώσουν το μηνιαίο κόστος ηλεκτρικής ενέργειας κατά 25–35% και να αποφύγουν τις χρεώσεις ζήτησης.
Βοηθητικές Υπηρεσίες Πλέγματος: Παρέχει ρύθμιση συχνότητας (πρωτεύουσα/δευτερεύουσα) και υποστήριξη τάσης για το δίκτυο, κερδίζοντας έσοδα μέσω αγορών βοηθητικών υπηρεσιών δικτύου (π.χ. εγκεκριμένες από τη FERC-αγορές στις ΗΠΑ, εξισορρόπηση αγορών στην Ευρώπη).
Εφεδρική ισχύς έκτακτης ανάγκης: Μεταβαίνει σε εφεδρική λειτουργία εντός 8 ms από την αστοχία του δικτύου, διασφαλίζοντας αδιάλειπτη παροχή ρεύματος για κρίσιμα φορτία όπως συστήματα βιομηχανικού ελέγχου, τμήματα έκτακτης ανάγκης νοσοκομείων, κέντρα δεδομένων και φωτισμός έκτακτης ανάγκης εμπορικών κέντρων.
Λειτουργία μικροδικτύου: Λειτουργεί ως βασική μονάδα αποθήκευσης ενέργειας για μικροδίκτυα βιομηχανικών πάρκων ή απομακρυσμένων περιοχών, διατηρώντας σταθερότητα τάσης και συχνότητας κατά τη λειτουργία σε νησίδα και υποστηρίζοντας την απρόσκοπτη εναλλαγή μεταξύ των λειτουργιών δικτύου-συνδεδεμένου και απενεργοποιημένου-.
Το EMS υποστηρίζει{0}παρακολούθηση δεδομένων σε πραγματικό χρόνο, τηλεχειρισμό και κεντρική διαχείριση μέσω RS485, CAN, Ethernet ή 5G (προαιρετικό). Οι χρήστες μπορούν να παρακολουθούν βασικές μετρήσεις όπως η κατάσταση φόρτισης (SoC), η ισχύς εξόδου, η θερμοκρασία της μπαταρίας και η απόδοση του συστήματος μέσω μιας τοπικής οθόνης αφής HMI 10-ιντσών ή μιας πλατφόρμας-που βασίζεται στο cloud. Για παράλληλα συστήματα πολλαπλών ντουλαπιών, το EMS επιτρέπει τον ενοποιημένο συντονισμό για τη διασφάλιση της ισορροπημένης λειτουργίας κάθε μονάδας.
Εύκολη Εγκατάσταση
Οικονομική-Εγκατάσταση:Το Plug and play προ-συναρμολογεί απλές λύσεις στη-ρύθμιση ιστότοπου, εξοικονομεί χρόνο και εργασία.
Συμβατότητα γεννήτριας ντίζελ:Απευθείας σύνδεση σε γεννήτριες χωρίς την ανάγκη κουτιού ATS, προσφέρει ευέλικτη διαμόρφωση ισχύος.
Ασφαλές και ανησυχητικό-Δωρεάν
Πυροπροστασία:Το προαιρετικό AFCl για την αποτελεσματική πρόληψη των κινδύνων που προκαλούνται από σφάλματα τόξου, διασφαλίζει την ασφάλεια του συστήματος.
Προστασία πολλαπλών-επιπέδων:Υποστηρίζει ειδοποιήσεις για την υγεία της μπαταρίας και μηχανισμούς προστασίας πολλαπλών{0}}επιπέδων, διασφαλίζει ασφάλεια και σταθερότητα κατά τη λειτουργία.
Αποτελεσματικό και αξιόπιστο
Flexible Over-Confg:Υποστηρίζει 200% PV over-διαμόρφωση χρησιμοποιεί αποτελεσματικά την ηλιακή ενέργεια, εξασφαλίζει μακροπρόθεσμη-λειτουργία του συστήματος.
Απρόσκοπτη εναλλαγή:Υποστηρίζει την ομαλή εναλλαγή μεταξύ δικτύου και απενεργοποίησης-του δικτύου, εξασφαλίζει συνεχή και σταθερή τροφοδοσία βασικού εξοπλισμού.
Έξυπνη διαχείριση
Έξυπνη παρακολούθηση:24/7 παρακολούθηση μέσω APP και πλατφόρμας cloud. επιτρέπει στους χρήστες να παρακολουθούν την κατάσταση του εξοπλισμού σε πραγματικό-χρόνο, επιτρέπει την απομακρυσμένη διαχείριση.
Έξυπνη Συντήρηση:Υποστηρίζει απομακρυσμένη αντιμετώπιση προβλημάτων και συντήρηση, μειώνει τις-επισκευές στον ιστότοπο και το κόστος εργασίας, αποφεύγει τις επισκέψεις ειδικών.
Παράμετρος προϊόντων
| Μοντέλο | MECC-125/241 |
| DC Παράμετροι | |
| Max.PV Array Power | 250 kWp |
| Μέγιστη τάση εισόδου PV | 1000V |
| Ονομαστική τάση εισόδου | 600V |
| Εύρος τάσης MPPT | 150-950 V |
| Μέγιστο Ρεύμα PV | 10*42A |
| Μέγιστο ρεύμα βραχυκυκλώματος | 10*60A |
| Αριθμός MPPT/Χορδές ανά MPPT | 10/2 |
| AC Παράμετροι | |
| Ονομαστική ισχύς εξόδου | 125 kW |
| Μέγιστη.φαινομενική ισχύς | 125 kVA |
| Ονομαστική τάση AC | 3W+N+PE, 220V/380V 230V/400V |
| Ονομαστική συχνότητα AC | 50 Hz/60 Hz |
| Ονομαστικό ρεύμα εξόδου | 180 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου | 190 A |
| Ρυθμιζόμενο εύρος συντελεστή ισχύος | >0,99 (0,8 υστερεί στο 0,8 πρώτο) |
| Φαινόμενη ισχύς αιχμής εξόδου (2 δευτ.) | 80 kVA |
| THDi (ονομαστική ισχύς) | <3% |
| Μπαταρία Παράμετροι | |
| Τύπος μπαταρίας | LiFePO4 |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 314 Αχ |
| Ονομαστική τάση μπαταρίας | 768V |
| Ονομαστική ενέργεια | 241 kWh |
| Μέγιστο ρεύμα φόρτισης/εκφόρτισης | 157A |
| Σύστημα Παράμετροι | |
| Βάθος εκκένωσης | 90% |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -25 μοίρες έως+55 μοίρες |
| Υγρασία λειτουργίας | 0%-95%(χωρίς συμπύκνωση) |
| Λειτουργικό Ύψος | 2000m |
| Ανακοίνωση | RS485/Wi-Fi/Ethernet/CAN |
| Λειτουργία ελέγχου θερμοκρασίας | Έξυπνη ψύξη αέρα |
| Θόρυβος | <70dB |
| Προστασία εισόδου | Ερμάριο: IP55; Μετατροπέας: IP66 |
| Διάσταση(Π*Υ*Δ) | Μικρότερο ή ίσο με 1626*2175*1245 mm |
| Βάρος | Λιγότερο ή ίσο με 2500 kg |

















Δημοφιλείς Ετικέτες: bess 125kw 241kwh ντουλάπι συστήματος αποθήκευσης ενέργειας μπαταρίας, Κίνα bess 125kw 241kwh ντουλάπι συστημάτων αποθήκευσης ενέργειας μπαταρίας κατασκευαστές, προμηθευτές















