Περιγραφή προϊόντων
Πακέτο μπαταριών 24V 100AH LFP
- Μεγαλύτερη διάρκεια ζωής του κύκλου:Οι μπαταρίες φωσφορικού σιδήρου λιθίου έχουν κύκλο ζωής δύο έως τέσσερις φορές μεγαλύτερο από το ιόν λιθίου. Αυτό οφείλεται εν μέρει στο ότι η επιλογή φωσφορικού σιδήρου λιθίου είναι πιο σταθερή σε υψηλές θερμοκρασίες, επομένως είναι ανθεκτικά στην υπερφόρτιση. Επιπλέον, οι μπαταρίες φωσφορικού σιδήρου λιθίου μπορούν να αποθηκευτούν για μεγαλύτερες περιόδους χωρίς να υποβαθμίζονται.6000+ κύκλους.
- λιγότερη περιβαλλοντική ρύπανση:με μη τοξικά υλικά: σίδηρος, γραφίτης και χαλκός.
- Mμετάλλευμα Ασφαλέστερο:Ο φωσφορικός σίδηρος λιθίου έχει εξαιρετική σταθερότητα και ασφάλεια και δεν είναι εύκολο να χτυπηθεί και να εκραγεί.
- Υψηλή απόδοση εκκένωσης:υψηλότερο ποσοστό από τις μπαταρίες ιόντων λιθίου
Παράμετρος προϊόντων
| Ονομαστική τάση | 24V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 100 Ah |
| Ενέργεια | 2400 Wh |
| Εσωτερική αντίσταση (AC) | Μικρότερο ή ίσο με 20mΩ |
| Κύκλος Ζωής | >2000 κύκλοι @ 1C 100% DOD |
| Μήνες Αυτο-απαλλαγής | <3% |
| Αποτελεσματικότητα Φόρτισης | 100% @0.5C |
| Αποτελεσματικότητα εκκένωσης | 96~99% @1C |
| Τάση φόρτισης | 14.6±0.2V |
| Λειτουργία φόρτισης | {{0}}.2C έως 14,6V, μετά 14,6V, ρεύμα φόρτισης σε 0,02C(CC/CV) |
| Ρεύμα φόρτισης | 60A |
| Μέγ. Ρεύμα φόρτισης | 120A |
| Τάση διακοπής φόρτισης | 15.6±0.2V |
| Συνεχές Ρεύμα | 100A |
| Ρεύμα Max.Pulse | 120A(<3s) |
| Τάση διακοπής εκφόρτισης | 8V |
| Θερμοκρασία φόρτισης | 0 βαθμοί έως 55 μοίρες (32F έως 131F) @60±25% σχετική υγρασία |
| Θερμοκρασία εκκένωσης | -20 βαθμοί έως 60 μοίρες (-4F έως 140 F) @60±25% σχετική υγρασία |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -20 βαθμοί έως 45 μοίρες (-4F έως 113 F) @60±25% σχετική υγρασία |
| Κλάση IP | ΙΡ65 |

Χαρακτηριστικά προϊόντων
Εφαρμογή παρακολούθησης μπαταρίας σε πραγματικό χρόνο
Η μπαταρία lifepo4 μπορεί να εξοπλιστεί με ένα προαιρετικό σύστημα παρακολούθησης μπαταρίας, το οποίο μπορεί να εμφανίσει την κατάσταση της μπαταρίας σε πραγματικό χρόνο στο κινητό σας τηλέφωνο, συμπεριλαμβανομένης της κατάστασης της μπαταρίας, της απόδοσης της μπαταρίας και της θερμοκρασίας του εσωτερικού περιβάλλοντος εργασίας της μπαταρίας. Σας επιτρέπει να κατανοήσετε καλύτερα την κατάσταση της μπαταρίας, βελτιστοποιώντας έτσι την αποδοτικότητα χρήσης της μπαταρίας και προστατεύοντας την μπαταρία, παρατείνοντας τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας και εξοικονομώντας κόστος ηλεκτρικής ενέργειας.
Στοιχεία εμφάνισης μπαταρίας
Η διεπαφή του κελύφους μπαταρίας LFP χρησιμοποιεί αυλακώσεις βιδών κατασκευασμένες από υψηλής ποιότητας αγώγιμα υλικά. Το μέγεθος των αγώγιμων υλικών και των αυλακώσεων βιδών μπορεί επίσης να προσαρμοστεί σύμφωνα με τις ιδέες του πελάτη. Για να διευκολύνει τη μεταφορά σας, η keheng έχει σχεδιάσει μια λαβή. Όταν χρειάζεται να κάνετε παραγωγή DIY, η μπαταρία LFP μπορεί να αποσυναρμολογηθεί και μπορείτε προαιρετικά να εγκαταστήσετε δείκτες ισχύος μπαταρίας και διάφορους τύπους βυσμάτων ή διεπαφές επικοινωνίας.

























Δημοφιλείς Ετικέτες: Πακέτο μπαταριών deep cycle 24v 100ah lifepo4, Κίνα deep cycle 24v 100ah lifepo4 πακέτο μπαταριών, προμηθευτές















